Nii kaua kui ennast mäletan, olen küsinud küsimusi ja tundnud huvi, kes ma olen ja miks just siin ja mis on minu ülesanne siin maa peal. Lapsest saati otsisin vastuseid ja targemaid inimesi enesest väljapoolt, kes annaksid mulle need vastused – kuid sain kiiresti aru, et väljapoolt ma seda infot ei saa.

Vanemaks saades, ma ei kogenud enam elu mõttekust ja väärtust enda jaoks. Kõik tundus minu jaoks liiga tavaline – töö, suhted. Tundsin, et elan mingis ühiskonnamudelis, kus ma absoluutselt ei taha elada. Kõik tundus vale. Tol hetkel ma ei saanud aru, mis minuga täpselt toimus – tundus, et depressioonis ma polnud, sest käisin ja tegin oma asjad ju ära, ei lamanud päevi voodis. Ma olin korralik reeglite järgija – tubli õppur, aktiivne õpilane – kõik hea õpilase tunnused. Aga mida vanemaks ma sain, seda enam ma küsisin – et kes ma tegelikult olla tahan ja olen – ja ma ei saanud vastust sellele küsimusele. Tundus, et elu juhtus minuga – et kool lõppes ja valikud tulid, aga ma ise nagu ei olnud üldse kohal enda elus tegemas neid valikuid täie tahte ja entusiasmiga – rõõmu ja missiooniga.

kunst-loomine-teraapia-seanss-ühendus-armastus (1)

Ma ei otsinud ise ka endale abi siis, tundus normaalne olla sedasi, õnnetu tööl ja hinges. Ümberringi ju mitmed teised tundsid sama – ja siis vaatasin, et see tavaline, olla nii. Ja õnnelikud inimesed tundusid nagu teiselt planeedilt minu jaoks.

Kuniks mul tekkisid tohutud ärevushood ja ma lihtsalt ei suutnud tööl käia ja oma tavaelu elada. Ma otsustasin minna vabatahtlikuks Islandile ja sealt tagasi tulles teadsin, et pean tegema kas kunsti või teraapiat või mõlemat koos. Sisuliselt, ma ei tahtnud elada enam. Ja ma ei saanud aru, miks ma ei taha elada. Aga kuna minu uudishimu oli suurem minu küsimuse osas kui soovis ära surra – siis nii leidsin mitu kursust, kus õppida ja enda sisemust lähemalt uurida.

Sealt kogu see rada alguse saigi. Praegu, tagantjärele vaadates – ma näen, et ma ei oleks tõenäoliselt enam mingi hetk elus olnud, kui oleksin uuesti läinud tööle – hõivanud end igasuguste asiste asjadega – mil polegi aega enda sisse vaadata ja päriselt olla ja elada.

Praegune teekond on olnud väärt ja silmiavav – ning üks põhjuseid, miks selle eriala olen valinud – et olla olemas teiste inimeste jaoks, kes vajavad selgust ja mõistmist ning muutusi enda elu valikute osas. Sest tõepoolest – kõik on võimalik enda jaoks ümber mõtestada, ka kõige sügavamad augud, kuhu inimene elu jooksul sattuda võib.

Haridus, koolitused & kursused:
2016-2019 – Transpersonaalse Psühholoogia ja Hüpnoteraapia Erakool, psühhoterapeudi väljaõpe
2008-2012 – Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Huvijuht-loovtegevuse-õpetaja eriala, BA. Elamuspedagoogika-õuesõpe.

2019-… Marlen Annabel Kubri ja Kaido Kubri coachingud, praktilised kursused
2017-2018 – Mindfulness läbiviijate väljaõpe – Nimrod Sheinman
2017 – EKA Vabade kunstide eelakadeemia – maal, graafika, skulptuur, istallatsioon.
2017 – Ettevõtluskoolitus, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainur – Aet Kull
2016 – Rännaku baaskursus, Eesti
2015 – Tallinna Perekeskus, Autismispektri häirega laste tugiisikute koolitus – Ivica Mägi
2015 – Tallinna Ülikooli kunstiteraapiad – aastane väljaõpe

Varasem ja praegune kogemus:
2017-… terapeut, nõustaja
2017-… tellimustööd maalidele

2014-2015 – raske vaimse- ja füüsilise puudega laste sotsiaalpedagoog Käo Päevakeskuses
2013-2014 – EVS vabatahtlik Islandil keskkonnateemaliste töötubade juht.
2008-2013 – Noorsootöötaja, rahvusvaheliste ja kohalike noorteprojektide, -ürituste läbiviija. Põltsamaa ja Tallinna noortekeskused.